25LC512-E/SN Memory IC Chip
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
25LC512-E/SN Memory IC Chip
Part Number : 25LC512-E/SN
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8SOIC
Category : Memory
Family : Memory
Place of Origin : Original
MOQ : Negotiable
Price : Negotiable
Delivery Time : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 100000
Contact Now
25LC512-E/SN Specifications
Part Status Active
Memory Format EEPROM
Memory Type Non-Volatile
Memory Size 512Kb (64K x 8)
Speed 16MHz
Interface SPI Serial
Voltage - Supply 2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)